Digitale Geletterdheid: Online gedrag bespreekbaar maken in je les


SLO logo
 SLO-domein: De gedigitaliseerde wereld

  • po en so
    SLO-kerndoel: De leerling participeert in de gedigitaliseerde wereld
    • SLO-subkerndoel 24B: De leerling maakt weloverwogen keuzes bij 
      het gebruik van digitale technologie en digitale media. 
  • vo en vso
    SLO-kerndoel: De leerling participeert in de gedigitaliseerde wereld
    • SLO-subkerndoel 23B: De leerling maakt weloverwogen keuzes bij 
      het gebruik van digitale technologie en digitale media. 


Handig om te doen

In deze leerroute ga je aan de slag met verschillende opdrachten en reflecties. We raden aan om één vaste plek te kiezen – digitaal of analoog – waar je alles verzamelt. Zo ontstaat gaandeweg jouw eigen uitwerking van het curriculum Digitale Geletterdheid.



icoonDoelgroep

  • Dit leerblok is ontwikkeld voor leraren uit verschillende sectoren binnen het onderwijs. Daarom kom je voorbeelden, opdrachten en praktijkvoorbeelden tegen uit meerdere sectoren.
  • Bij het volgen van het leerblok kies je steeds de sector die aansluit bij jouw onderwijspraktijk. Je hoeft dus alleen de onderdelen te volgen die voor jouw sector bedoeld zijn.
  • We hechten waarde aan herkenbaarheid, praktische toepasbaarheid en het delen van sectoroverstijgende ideeën. Hierdoor kun je de inhoud direct vertalen naar je eigen lespraktijk.

icoonVoorkennis


icoonBenodigdheden

  • Enkele korte casussen of voorbeelden van online situaties (bijv. appgroep, delen van foto’s, online ruzie).
  • Inzicht in de schoolafspraken of protocollen rond digitaal gedrag (indien beschikbaar).

icoonNa dit leerblok

  • kun je een lesactiviteit inzetten waarin online gedrag centraal staat;
  • kun je een casus gebruiken om gedrag te bespreken;
  • kun je leerlingen laten benoemen wat passend gedrag is;
  • kun je leerlingen laten reflecteren op hun eigen gedrag;
  • kun je gedrag bespreekbaar maken tijdens digitale activiteiten.


OP
Dit leerblok is geschikt voor Onderwijzend Personeel.

Laatste update 10/2026

Disclaimer

De functionaliteiten en instellingen die in deze e-learningmodules worden behandeld, kunnen per IT-omgeving verschillen. Het is mogelijk dat bepaalde functies in jouw werkomgeving uitgeschakeld of beperkt toegankelijk zijn door het IT-beleid of de instellingen binnen jouw organisatie. Heb je vragen over de beschikbaarheid van specifieke functies? Neem dan contact op met je IT-afdeling of systeembeheerder voor meer informatie. 

Voor het ontwikkelen van deze leerblokken is gebruikgemaakt van beschikbare informatie vanuit SLO. De leerblokken zijn bedoeld om leraren te ondersteunen bij de integratie van digitale geletterdheid in hun curriculum. Daarnaast dragen ze bij aan het vergroten en verbeteren van de digitale didactische vaardigheden van leraren. 






U kunt hier een individueel leerblok aanschaffen van Edutrainers Academy. Wanneer u behoefte heeft om meer leerblokken aan te schaffen, of wanneer u andere vragen of verzoeken heeft, neem gerust contact met ons op.

Neem contact op!

Veel plezier met leren!

Digitale Geletterdheid: Online gedrag bespreekbaar maken in je les
Leerroute: Digitale Geletterdheid
00:00 uren | € 9,95