DigiDidactiek: HackShield
Ken je HackShield al? HackShield is een gratis game over digitale geletterdheid en digitaal burgerschap. Het doel van de game is om bij te dragen aan een veilige digitale wereld, waarin iedereen gelijke kansen heeft.
Wil je graag een les over digitale geletterdheid (inclusief digitaal burgerschap) geven met behulp van HackShield, maar weet je niet goed waar te beginnen? Dan is dit leerblok precies wat je zoekt.
In dit leerblok ontdek je wat HackShield is, wat het doel van de game is, welke lessen er beschikbaar zijn en hoe je zelf een HackShield-les (klassenquest) kunt geven.
Na dit leerblok
- weet je wat HackShield is;
- weet je welke klassenquests (lessen) er zijn;
- weet je hoe je HackShield in de klas kunt gebruiken.
Tijdsduur
- 30 minuten
Voorkennis
Je bent bezig met digitale geletterdheid en digitaal burgerschap in de klas. Je bent op zoek naar een goede invulling daarvan.
Benodigdheden
- Als je HackShield wil spelen, heb je een
digibord en een leerkrachtaccount van HackShield nodig.
Hackshield hecht veel waarde aan privacy en bescherming van gegevens
Dit leerblok is geschikt voor Onderwijzend Personeel.
Laatste update 1/2026
U kunt hier een individueel leerblok aanschaffen van Edutrainers Academy. Wanneer u behoefte heeft om meer leerblokken aan te schaffen, of wanneer u andere vragen of verzoeken heeft, neem gerust contact met ons op.
Neem contact op!
Veel plezier met leren!



